Prázdniny jsou v plném proudu a zde můžete najít spousty cyklotras z okolí apartmánu Sýkorky.

Odkaz na cyklotrasy

Kromě značených cyklotras najdete na Třeboňsku i několik cyklistických naučných stezek, které vás blíže seznámí s přírodou a historií oblasti. K nejznámějším patří cyklistické stezky Okolo Třeboně (39 km) a Rožmberk(22 km), které obě začínají v Třeboni na hrázi rybníka Svět. V jihovýchodní částiCHKO Třeboňsko se můžete vydat na historicko-naučnou cyklistickou stezkuPamětí Vitorazska.

Cyklotrasy v okolí Třeboně

Ve městě Třeboni a v jeho nejbližším okolí najdete hned několik značených cyklistických tras směřujících na různé světové strany. Přímo městem Třeboň prochází dálková cyklotrasa Rožmberského dědictví, která je součástí stezek Greenways Praha – Vídeň. V okolí Třeboně vede souběžně s cyklotrasou Rožmberského dědictví také cyklistická trasa Třeboňsko – Waldviertel, která navazuje na cyklotrasy v příhraniční rakouské oblasti Waldviertel.

Více o dálkových cyklotrasách na Třeboňsku.

Třeboňsko – výlety na kole

Další tipy na cyklistický výlet na Třeboňsku

Mapa – cyklotrasy Třeboňska

Pokud se budete chtít vypravit na některý ze zmíněných výletů, anebo si budete chtít naplánovat svůj vlastní výlet, podrobnou on-line cyklistickou mapu Třeboňska najdete na portálu www.cykloserver.cz. Kromě značených číslovaných cyklotras jsou zde zakreslené i ostatní cyklistické trasy (například polní cesty, které jsou také vhodné pro výlet na kole).

Kategorie: Cyklotrasy