Procházka / cyklovýlet

Trasa za zvířátky je dlouhá celkem 3 km, pohodová procházka a 4 zastávky zaberou cca hodinku, pokud se v zastávce č.4 občerstvení zdržíte, je ideální plánovat procházku na 2 hodinky. 

Apartmán Sýkorky

Start je od apartmánu Sýkorky. U nás také můžete potkat naši celebritu - veverka, kterou jste určitě viděli na našem Instagramu nebo na webových stránkách. Dále tu bydlela ježčí rodinka, u jezu Pilař je orel mořský, který ráno létá nad apartmánem.

Směr Kosky

U hlavní silnice se dáte doprava a jdete (opatrně) rovně, kde u druhého většího rozcestí po cca 600m zahnete do leva, přejdete most přes Koštěnický potok. Po 50m je cesta doprava mezi ploty, cca po 100m v pravo přijdete k oboře s daňky.

Zastávka č.1 Daňci

Daňci jsou volně a jsou plaší, nicméně pokud budete potichu a nebudete je rušit, přijdou se podívat blíže. Určitě je nekrmte ničím co nepatří do jejich jídelníčku, bude lepší je nekrmit vůbec, přeci jenom je to nejlepší je pouze pozorovat.

Zastávka č.2 jelen sika a laně

Jeleny a laně je možné pozorovat hned naproti daňkům, jsou volně a jsou plaší, nicméně pokud budete potichu a nebudete je rušit, přijdou se také podívat blíže. Určitě je také jako daňky nekrmte ničím co nepatří do jejich jídelníčku, bude lepší je nekrmit vůbec, přeci jenom je to nejlepší je pouze pozorovat.

Směr rekreační areál Kosky

Nyní se vydáte zpět, kdy u východu z cesty od daňků a jelenů budete pokračovat mírně doprava, ne úplně vpravo na Lutovou, ale mírně doprava k areálu Kosky. Od obory je to cca 300m, oboru kde najdete kozičky najdete na konci obydlené části za oplocením vlevo, určitě budou kozičky békat 🙂

Zastávka č.3 holanské kozičky

Mini kozičky, nebo také holanské, začnou na sebe upozorňovat ihned jak vás uvidí, u nich stačí přijít blíž a už běží k vám 🙂

Směr areál Kosky pokračujeme

Pokračujte rovně po cestě dále k areálu Kostky. Po pravé straně bývají stromy porostlé "choroši", zajímavé houby :-).

Zastávka č.4 občerstvení

po 3 zastávkách si určitě děti nebo i vy zasloužíte nějaké to občerstvení 🙂 Nanuky, limonády, pivo a také možnost se najíst je možné v restauraci. Webové stránky areálu Kosky

Směr zpět na apartmán Sýkorky

Nyní se můžete vrátit zpět stejnou cestou, případně jít pokud nejste na kole ještě cestou okolo chat, kdy hned za areálem je cesta dolů k potoku, přes který vede lávka ze sloupů, přechod pro akrobaty :-). Od lávky vede cestička okolo chat až k hlavní silnici, kdy vyjdete u mostu přes Lužnici a to už jste skoro na aparmánu Sýkorky.

Pokud budete zážitky sdílet na Instagramu, nezapomeňte nás zmínit a použít #apartmansykorky

Kategorie: Aktivity v okolí